اخبار, انگور

برداشت انگور در ملایر به 250 هزار تن می رسد

برداشت انگور در ملایر

برداشت انگور در ملایر از 20 شهریور 98 شروع شده و کشاورزان ملایری انگور های خود را پس از چندین ماه مراقبت  و نگهداری برداشت می کنند و حدود ۷۶ درصد از انگور برداشت شده به انواع کشمش تیزابی، آفتابی و سایه خشک تبدیل می‌شود و مابقی به صورت تازه‌خوری و دیگر مشتقات انگور همچون شیره، رب انگور، شربت، آبغوره و سرکه مصرف می‌شود.

 

پیش بینی میشود بیش از 250 هزار تن انگور برداشت شود

بیش از 10 هزار و 500 هکتار از اراضی ملایر زیر کشت انگور می باشد. در سال گذشته حدود 190 هزار تن انگور برداشت شد که این میزان با توجه به سرمازدگی 20 درصد از محصولات خوب بوده است و پیش بینی می شود امسال به 250 هزار تن برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر با بیان اینکه برداشت همه ساله از نیمه دوم شهریورماه شروع می‌شود گفت: امسال نیز برداشت از باغات شهرستان شروع شده و تا نیمه دوم آبان ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته این افتخار نصیب ما شد بتوانیم عنوان شهر جهانی انگور را کسب کنیم افزود: جهانی شدن انگور تحول عظیمی را در رونق تولید و فروش محصولات آن ایجاد می‌کند.

باغ های ملایر

 

امیری گفت: امیدواریم بتوانیم با روش‌های علمی و نوین از جمله داربستی کردن باغات انگور شاهد برداشت و تولید بیشتر این محصول باشیم. وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای داربستی کردن باغات ملایر در سند توسعه استانی انجام شده است افزود: قرار است طی سال‌های آینده میزان قابل توجهی از باغات داربستی شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر از برگزاری جشن جهانی انگور در ملایر طی دو ماه آینده خبر داد و گفت: مقدمات برگزاری این جشن آماده شده که با حضور مقامات کشوری برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه قرار است آیین برگزاری این جشن از شبکه‌ سراسری پخش شود خاطرنشان کرد: این جشن با جشن‌های شیره‌پزی مانیزان و جشنواره ملی خوشه برتر همراه خواهد بود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.