روش تهیه, شیره انگور, معرفی

طرز تهیه شیره انگور

شیره انگور

طرز تهیه شیره انگور در این مقاله به شما معرفی می شود اما قبل ازاینکه شما را با شیره انگور آشنا کنیم لازم است درباره شیره بدانید.شیره ماده‌ای ‌ست که با عصاره ‌گیری از یک گیاه یا میوه‌هایی مانند انگور، خرما و توت و معمولاً از طریق جوشاندن با کمک یک حلال مانند آب یا الکل به دست می‌آید.

طرز تهیه شیره گیاهان با یکدیگر تفاوت دارند مثلا شیره درخت افرا که از آن شکر تولید می شود را با استفاده از تیغ برای خراش دادن پوست گیاه بدست می آید و نیز شیره درختان کائوچوکی که در صنعت لاستیک سازی کاربرد دارد. ایرانیان معمولا از شیره انگور و شیره خرما استفاده می کنند و در بسیاری از شهر های ایران، شیره انگور در سفره هایشان قرار دارد.

شیره انگور

شیره انگور ماده ای است شیرین که از آب انگور بدست می آید. بیشتر شهرهایی که تاکستان های انگور دارند شیره انگور تولید می کنند.شهر ملایر در استان همدان، شهر های ملکان و بناب در استان آذربایجان شرقی، شهرستان بروجرد در استان لرستان، شهرستان‌های نیشابور و کاشمر و خلیل آباد در خراسان رضوی و روستای هزاوه زادگاه از توابع شهرستان اراک روستای رحمت آباد خوانسار تولید کننده شیره انگور در ایران هستند که در میان آنها، ملایر مرکز اصلی تولید شیره انگور سفید می باشد.

 

شیره انگور در ملایر

تاکستان های انگور ملایر بسیار معروف اند و به تازگی در سال 97، شیره انگور ملایر به ثبت جهانی رسیده است. بیشتر تاکستان های انگور در روستای مانیزان از توابع شهر ملایر وجود دارند بنابراین قطب اصلی تولید انگور و شیره در ملایر در روستای مانیزان است.

بسیاری از کشاورزان مانیزانی از انگور خود شیره انگور با کیفیت بالا تولید و به شهر های دیگر صادر می کنند.بنابراین شیره انگور ملایر خواهان بسیاری در نقاط مختلف ایران دارد.

آب انگور در حال جوشیدن

 

طرز تهیه شیره انگور به صورت سنتی

تولید شیره انگور بسیار سخت و زمان بر است.به طوری که برای تولید ده کیلو شیره برای کسانی که از اجاق گاز استفاده می کنند، یک روز زمان لازم است.

از همه نوع انگور در تهیه شیره استفاده می شود.در شهر ملایر، شیره انگور به دو مدل عسلی و سفید تولید میشود که روش پخت هر مدل با هم تفاوت دارند.

قبل از آنکه طرز تهیه شیره را شرح دهیم لازم است درباره یکی از مواد لازم در پخت شیره به نام خاک سفید را معرفی کنیم.

 

خاک سفید چیست؟

خاک سفید

خاک سفید که یکی از مواد لازم در تهیه شیره انگور می باشد، خاکی است سرشار از املاح معدنی و آهک که در اطراف همدان و ملایر به وفور یافت میشود و محلی های این منطقه خاک سفید را به راحتی تهیه می کنند.

استفاده از خاک سفید در روند تولید شیره باعث می شود ترشی شیره را از بین ببرد و از نجس شدن شیره جلوگیری کند و در نهایت باعث پاکی آب انگور شود. نکته مهم در استفاده از این نوع خاک این است که باید ابتدا در یک تابه با حرارت ملایم کمی حرارت داده شود تا از گل آلود شدن آب انگور جلوگیری کند.

 

مراحل تهیه شیره انگور به شرح زیر است:

ابتدا انگور ها کامل شسشتو می دهند و بعد از آن به کمک دستگاه یا به صورت دستی و سنتی آنها را له کرده و آب انگور بدست می آورند.

پس از آنکه آب انگور بدست آمد آن را صاف می کنند تا آب انگور خالص بدست بیاید.

پس از آن آب انگور را در داخل ظرف های روحی بزرگ که به زبان محلی آن را “قازان” می نامند، می ریزند و خاک سفید را به آن اضافه می کنند. سپس آن را به مدت 20 دقیقه در کوره قرار می دهند تا شیره مرغوب بدست بیاید.طبیعی است که در مواقعی که از شعله گاز استفاده می شود زمان پخت افزایش می آید.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.