انگور, شیره انگور

مصرف شیره انگور

شیره انگور

مصرف شیره انگور بسیار ساده تر است از آنچه شما فکر می کنید! ما در این مطلب میخواهیم انواع محتلف مصرف شیره انگور و ترکیبات خوشمزه آن را بیان کنیم.

همانطور که می دانید شیره انگور اصل که به دست باغداران انگور تولید می شود خواص درمانی بسیاری دارد. از همین رو بسیاری از مردم این ماده غذایی مهم را در برنامه غذایی خود قرار داده اند. البته بسیاری از مردم آن را به صورت جداگانه مصرف نمی کنند که دلیل آن هم این است که بسیاری، از طعم آن به خاطر شیرین بودن لذت نمی برند و ناچار به ترکیب آن با مواد غذایی دیگر می شوند.

شیره انگور با بسیاری از مواد غذایی قابل ترکیب است. اما باید توجه داشت که شیره انگور به دلیل طبیغت گرمی که دارد ترکیب آن با مواد غذایی طبع گرم می تواند خطرناک نیز باشد. مراقب این نوع ترکیبات نیز باشید.

ترکیبات خوشمزه شیره انگور

شیره انگور با بسیاری از مواد غذایی قابل ترکیب است که در ادامه به بعضی از معروف ترین ها اشاره میکنیم:

ترکیب شیره انگور با ماست

این نوع ترکیب از زمان های قبل در شهر های تولید کننده شیره انگور مانند ملایر استفاده می شد که اکنون بسیاری از مردم نیز این ماده غذایی طبع سرد را با شیره انگور ترکیب می کنند. این ترکیب غذایی سبک را می توان به صورت میان وعده استفاده کرد.

ترکیب شیره انگور با آب

ترکیبات شیره انگور با آب یا همان شربت شیره انگور نیز از ترکیبات معروف شیره انگور است که در بسیاری از نقاط مختلف ایران استفاده می شود. این نوشیدنی لذیذ و گوارا که طبیعت گرم نیز دارد میتواند خواص درمانی بسیاری زیادی داشته باشد و در فصل سرد سال از سرماخوردگی جلوگیری کند.

ترکیب شیره انگور با برف

شاید برای شما جالب باشد اما این نوع ترکیب جالب در گذشته در استان همدان وجود داشته و مردم در فصل سرد سال برف را با شیره انگور ترکیب می کردند. این نوع ترکیب را میتوان به بستی تشبیه کرد که احتمال فراوان خوشمزه هم بوده.میتوانید امتحان کنید!

ترکیب شیره انگور با خامه

از دیگر ترکیبات میتوان به ترکیب خامه با شیره انگور اشاره کرد. بسیاری از مردم شکر را با خامه ترکیب می کنند اما می توان با ترکیب خامه و شیره انگور از طعم جدید لذت برده و همچنین از مضرات شکر فرار کرد. این ترکیب را می توان به صورت میان وعده و همچنین در صبحانه مصرف کرد.

ترکیب شیره انگور با پنیر

همانند ترکیب انواع مربا با پنیر، شیره انگور نیز می تواند با پنیر ترکیب شود که بسیار لذیذ نیز می باشد. این نوع ترکیب طرفداران زیادی ندارد. ترکیبات شیره انگور و پنیر را می توان به صورت میان وعده و حتی در صبحانه مصرف کرد.

ترکیبات شیره انگور با حلوا ارده

این ترکیب از ترکیبات پر طرفدار است که در همه ی نقاط ایران استفاده می شود. البته بسیاری به جای شیره انگور از شیره خرما استفاده میکنند. همانند دیگر ترکیبات در وعده صبحانه و به صورت میان وعده مصرف میشود.

ترکیبات شیره انگور با شیر و شیر برنج

این نوع ترکیب نیز از ترکیبات پر طرفدار است. بسیاری از مردم از شکر برای ترکیب با شیر و شیر برنج استفاده می کنند که این نوع ترکیب به خاطر وجود شکر مضر به شمار میرود. از این رو پیشنهاد می شود شیره انگور و شیر برنج را نیز امتحان کنید.

مصلح شیره انگور

با توجه به طبیعت گرم این ماده غذایی بهتر است از زیاد مصرف نشود و یا از مصلح آن مثل تخم ریحان استفاده شود.

برای خرید شیره انگور از فروشگاه اینجا کلیک کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “مصرف شیره انگور

  1. وحیده مظفری گفت:

    بیشتر ترکیب ها رو امتحان کردم خیلی خوب بووووودن!!
    ممنونم از این مطلب زیباتون:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.